Odovzdanie diplomovej práce patrí medzi veľké okamihy v živote každého, kto študoval na vysokej škole. Odovzdaniu predchádzajú mesiace poctivej práce a samotná tlač.
Poznáme hneď niekoľko typov tlače väzby diplomových prác. Ktorá bude pre vás najvhodnejšia?
FoilXpress, OPUS, CPM a UniCover Soft patria medzi najvyhľadávanejšie a najpoužívanejšie druhy pri tlači väzby diplomových prác. Ak sa aj vy však strácate v týchto pojmoch, ste tu správne. Za neprehľadnými skratkami sa skrývajú špecifické vlastnosti. V článku ich postupne predstavíme a zhodnotíme ich výhody a nevýhody.
Ak sa chystáte tlačiť svoju diplomovú prácu a váhate, ktorá služba tlače je pre vás najlepšia, inšpirujte sa týmto článkom, kde vám zodpovieme na základné informácie o jednotlivých možnostiach tlače.
Ktorá tlač diplomovky bude pre vás najvhodnejšia?
Expresný FoilXpress
Ide o najrozšírenejší spôsob viazania dokumentov dokopy, ktorý ponúkajú takmer všetky predajne. Umožňuje potlač titulky zlatou alebo striebornou fóliou a dokáže kombinovať text a jednoduchú grafiku.
Medzi hlavné výhody FoilXpressu patria:
- kvalitná a odolná živicová väzba,
- unikátny oceľový U-profil v chrbte väzby, čo zabezpečuje dlhšiu životnosť,
- potlač chrbta a možnosť vytlačiť logo,
- rýchlosť a efektivita tlačenia.
Zlatá a strieborná farba sú štandardom, ktorý je pri tejto tlači výhodou napríklad voči CPM tlači.
Tradičný a spoľahlivý OPUS
Za označením OPUS sa skrýva klasická hĺbková razba. Tradične pôsobiaca obálka vytvára potlač tak, aby ju bolo možné nahmatať.
OPUS je dobrým výberom v prípade, ak potrebujete:
- reliéfnu tlač, kde nahmatáte písmo,
- zviazať viac ako 160 listov,
- vybrať si rôzne farby obálok (čierna, bordová, modrá, zelená).
Pri výbere toho typu tlače nie možné pridať logo na obálku z dôvodu hĺbkovej razby, čo môže predstavovať nevýhodu oproti ostatným variantom.
CPM je stredná cesta
CPM tlač, nazývanú aj termotransferová tlač, odporúčame, ak hľadáte plnofarebnú tlač s neobmedzeným počtom riadkov. Princípom fungovania je roztavenie tuhého atramentu naneseného na farbiacej páske, ktorý sa potom „nažehlí“ na potláčaný materiál.
Výhodami CPM tlače sú napríklad:
- možnosť dodatočnej úpravy tlačených informácií,
- odolná a dlhotrvajúca tlač.
Medzi mínusy CPM tlače možno zaradiť fakt, že na rozdiel od OPUS väzby neumožňuje zviazať viac ako 160 listov. Negatívom je aj to, že nie je možná zlatá a strieborná potlač a potlač chrbta.
Novinka menom UniCover Soft
Tento nový typ tlače sa odlišuje hlavne v tom, že väzba je z mäkkého, ale zároveň odolného materiálu. V prípade, že by ste dodatočne objavili chybu vo vašej práci, nie je problém za doplatok vymeniť stránku.
Čo môžete očakávať od UniCover Soft potlače:
- kapacitu 20 – 80 listov,
- čiernu, bordovú, modrú alebo perlovo bielu farbu,
- 7 riadkov potlače zahrnutých v cene,
- môžete kombinovať text s jednoduchou grafikou (napr. logo univerzity).
Vyberte si z nášho portfólia ktorúkoľvek potlač diplomovej práce
Možností, ako urobiť diplomovú či bakalársku prácu vizuálne atraktívnejšou, je hneď niekoľko. Vo Faxcopy ponúkame overené postupy pri tlačení diplomových prác overené rokmi skúseností.
V Printstudiu ponúkame všetky možnosti potlače, preto si môžete vybrať najefektívnejšiu a najlepšiu metódu pre vašu diplomovú prácu. V prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kontaktovať prostredníctvom emailu alebo telefonicky.