Pečiatka je pre živnostníka druhá vizitka: Čo by jej nemalo chýbať? | - Pečiatky
.
17.10.2019      Čas čítania: 2 min.

Pečiatka je pre živnostníka druhá vizitka: Čo by jej nemalo chýbať?


Ak sa venujete podnikaniu, alebo sa len chystáte začať, viete, že podľa zákona nemusíte mať pečiatku, avšak je viacero dôvodov, prečo je výhodou pečiatku predsa len mať.

Okrem podpisu si od Vás môže vypýtať aj pečiatku napríklad poštár pri preberaní pošty, klient pri podpise zmluvy, či úradník pri vypĺňaní rôznych tlačív. Aby ste boli pripravený, prinášame Vám zopár rád, ktoré poslúžia pri zaobstaraní novej pečiatky.

 

Pečiatka je pre živnostníka druhá vizitka: Čo by jej nemalo chýbať?

 

Informácie, ktoré by mala obsahovať každá pečiatka

Čo by mala obsahovať správna vizitka, sme už prebrali minule. Čo však umiestniť na pečiatku? V prvom rade musí byť reprezentatívna, zároveň v nej nemôžu chýbať údaje ako obchodné meno s prípadným dodatkom, predmet podnikania, adresa spoločnosti, IČO s DIČ, prípadne IČ DPH.

 

Originálna pečiatka pre každého podnikateľa

Pri aktuálnej konkurencii je vhodné odlíšiť sa zaujímavým spôsobom. Zabudnite na klasickú pečiatku, spravte z tej svojej originál, ktorý bude obsahovať aj štýlové logo spoločnosti. Prípadne, okrem klasického telefonického, alebo mailového kontaktu aj webovú adresu, kde o Vás klient zistí viac, nájde portfólio služieb, referencie a podobne, pretože urobiť dojem treba hneď na začiatku.

Pečiatka je pre živnostníka druhá vizitka: Čo by jej nemalo chýbať?

 

Aké pečiatky sú k dispozícii?

Najjednoduchšie a najefektívnejšie použitie má samonamáčacia pečiatka, pri ktorej môžete vyberať z viacerých veľkostí, tvarov a farieb.

Medzi najčastejšie využívané patria pečiatky obdĺžnikového tvaru, kde je možné použiť alternatívu so štyrmi alebo piatimi riadkami.

Na výber je farebné prevedenie ako vonkajšej časti pečiatky, tak aj vnútorného vankúšika, kde si môžete vybrať z čiernej, červenej alebo zelenej alternatívy. Rozmery odtlačkov pri týchto pečiatkach sa pohybujú od 38 x 14 mm až po 59 x 23mm.

 

Pečiatka je pre živnostníka druhá vizitka: Čo by jej nemalo chýbať?

 

Medzi ďalšie alternatívy patria štvorcové a okrúhle pečiatky. Čo je však dôležité vedieť, pečiatky nie sú iba samonamáčacie, ale k dispozícii sú aj tzv. kompletné pečiatky, ktoré disponujú novou revolučnou technológiou, ktorá umožňuje reprodukciu fotografií, odtieňov šedej, tenkých čiar a drobného písma. Funguje s atramentovou podložkou, ktorá vydrží až 15 000 odtlačkov s garanciou až 7 rokov proti zaschnutiu atramentu. Pri poduškách je na výber čierna, modrá, zelená, červená a fialová farba.

Tak čo, už viete ako bude vyzerať Vaša nová pečiatka?
NEWSLETTER
Radi by ste sa ako prví dozvedeli o výhodných akciách, súťažiach a zaujímavých foto novinkách? Prihláste sa na odber nášho newslettera.