Máme pre Vás OTVORENÉ vybrané predajne FaxCOPY, ktoré fungujú ako výdajne objednávok z nášho e-shopu. >> Zistiť viac informácií
.
09.04.2018      Čas čítania: 2 min.

Diplomová práca lacno. 3 tipy, vďaka ktorým ušetríte


Písanie diplomovej práce je v plnom prúde. Poradíme, ako môžu študenti pri tvorbe a tlači tej svojej ušetriť. Okrem toho sa pozrieme, kde zháňať lacné knihy či cenné zdroje. Máme pre vás aj 50 strán tlače zadarmo a súťaž.

Diplom, promočná čiapka a peniaze

Apríl dáva definitívnu bodku za zimou. Pre študentov je to však mesiac plný povinností. Písanie diplomovej práce je v plnom prúde a mnohí žiaci nevnímajú nič, čo by sa netýkalo vrcholu ich posledného semestra.

Práve preto je ideálny čas na zopár tipov, ktoré vám tvorbu diplomovej práce uľahčia a ušetria pár eur. Tie sa budú hodiť napríklad pri posledných študentských akciách.

 

Relevantné zdroje sú základom úspechu

Ak chcete, aby vaša diplomová práca zožala úspech, budete musieť siahnuť po mnohých zdrojoch. Orientovať sa len na vašu mestskú či univerzitnú knižnicu nestačí, preto pomôže internet. Kvalitné zdroje sa tu však nepovaľujú len tak.

Našťastie máme k dispozícii viaceré služby. Skvelým začiatkom sú napríklad Google Knihy. Do vyhľadávača stačí zadať kľúčové slovo, na ktoré získate množstvo knižných výsledkov. Aj napriek tomu, že sú knihy platené, môžete si z nich prezrieť ukážky, kde zdarma nájdete niekoľko cenných informácií.

Ešte zaujímavejším nástrojom je Google Študovňa, kde sú stovky citácií, pdf súborov a učebných materiálov. Všetky si viete selektovať pomocou rôznych kritérií, a preto je veľmi pravdepodobné, že tu nájdete to, čo pre vašu diplomovú prácu hľadáte.

Ak by Google zlyhal, knihy zdarma ponúka aj britské vydavateľstvo Sage. Môžete využiť aj odborné periodiká v DOAJ či prehľadať najväčšiu svetovú databázu e-kníh zdarma, ktorú zhromažďuje Gutenberg.

 

Praktická časť s online pomocníkmi

Hlavným prínosom študenta v diplomovej práci je praktická časť. V prácach zameraných na humanitné vedy sa jedná najmä o prieskum, ktorý prebieha formou otázok. Tie sú aplikované na vopred definovanú vzorku respondentov.

Užitočnými nástrojmi sú napríklad Google Formuláre, Survey Is Cool či Survio. Nájdete v nich rôzne možnosti na tvorbu dotazníkov úplne zdarma. Survio sa radí k tým najjednoduchším, kde pre vašich respondentov môžete pripraviť rozličné otvorené, uzavreté, dopisovacie alebo škálovateľné otázky.

Dotazník zdarma je však limitovaný na 100 respondentov. Ak ich v diplomovej práci potrebujete viac, budete musieť zaplatiť, prípadne využiť Google Formuláre. Tie sú na prvý pohľad možno zložitejšie, ale nelimitované a úplne zdarma.

 

Do finále s kvalitnou tlačou, ktorá vás nemusí zruinovať

Dať niekoľko mesačnej drine kvalitnú tlačenú podobu je pre študenta doslova povinnosťou. Práve tá sa totiž dostane do rúk hodnotiacej komisii, a preto tu nie je priestor na zlyhanie. Odfláknuť tlač diplomovej práce je ako prísť na automobilový zraz s neumytým „športiakom”.

U nás dostanete kvalitu bez stresu. Ponúkame niekoľko druhov väzieb a využívame len tie najkvalitnejšie tlačiarne na trhu. Okrem toho od nás získate 50 čiernobielych strán úplne zadarmo. Čerešničkou na torte je naša súťaž. Ak si u nás necháte zhotoviť vašu diplomovú prácu, môžete vyhrať jednu z troch zaujímavých cien.

Získajte tlač 50-tich strán zdarma
Diskusia 0

Pridať komentár

Pre pridanie komentáru je potrebné sa Prihlásiť alebo Zaregistrovať

Žiadne komentáre