Máme pre Vás OTVORENÉ predajne FaxCOPY. >> Zistiť viac informácií
.
13.11.2019      Čas čítania: 2 min.

Vytlačiť fotky nestačí. Vložte ich do originálneho rámiku z vlastnej dielne


Zíva vaša stena prázdnotou? Alebo je pracovný stôl v kancelárii tak trochu neosobný? Prehľadajte priečinky s fotografiami z letnej dovolenky či nedávneho výletu a inšpirujte sa našimi tipmi na netradičné rámiky, ktoré vnesú na biele steny alebo do strohej kancelárie tú správnu iskru. Všetko, čo potrebujete, je nápad a trochu šikovnosti.

Mladá žena vešia na stenu zarámovaný obraz s kresbami rastlín

 

Netradičné rámiky na fotky pre vzácne momentky

Aké fotky vybrať do domácnosti, kancelárie alebo ako darček

Prvým krokom k tomu, aby ste získali originálny fotorámik, ktorý splní svoj účel, je výber fotografií. Ten závisí najmä od toho, kam chcete svoje dielo potom umiestniť, prípadne komu ho chcete darovať.

NÁŠ TIP: O tom, prečo sa oplatí fotky vytlačiť aj v dobe digitálnej, si môžete prečítať v staršom článku na našom blogu.

Ak ste sa rozhodli oživiť si svoju izbu, spálňu alebo obývačku, pokojne siahnite do rodinného archívu. Fotky z dovolenky, vzácne momenty z detstva alebo profesionálne fotky od rodinnej fotografky sú vďačnými kúskami, ktoré sa do vášho originálneho rámiku hodia.

Cítite sa vo vašej kancelárii či pracovnom kútiku tak trochu neosobne? Netradičný rámik na fotky, ktorý si sami vyrobíte, je skvelým doplnkom na zútulnenie. A presne podľa toho vyberajte aj fotky doň. Milované osoby, rodina, štvornohý miláčik alebo vysnívaná destinácia sa zaručene hodia na spríjemnenie dlhých pracovných dní.

Handmade rámik môžete dokonca aj darovať! Je ideálnym darčekom pre každého, koho poteší spojenie vašej šikovnosti a fotografie, ktorú vyberiete. Vhodnými adeptami sú momentky s obdarovanou osobou, na ktoré radi spomínate alebo fotky vnúčat, ak sa chystáte obdarovať starých rodičov.

Napokon stačí fotky vytlačiť online alebo v najbližšej predajni s fotokioskom a vyhrnúť si rukávy.

Tipy a inšpirácia na rámiky na fotografie

Keď už držíte v rukách vytlačené fotky a viete, aké bude nové miesto pre váš netradičný fotorámik, môžete sa pustiť do práce. Pripravili sme pre vás niekoľko inšpiratívnych nápadov, aký fotorámik vytvoriť.

Prírodné materiály

Tie sa hodia takmer vždy. A príroda nám ponúka dostatok možností v každom ročnom období. Či už siahnete po jednom z nich, alebo vytvoríte kombináciu, ľahko zostrojíte fotorámik z vysušeného dreva, kúskov kôry či farebného jesenného lístia. Obľúbeným motívom sú kvety alebo sušené plody.

Svetlý rámik na fotky olemovaný morskými mušľami rôznych tvarov, farieb a veľkostí

 

Obľúbené motívy, záľuby

Milujete hudbu alebo si stále ulietavate na nesmrteľnom legu? Zakomponujte svoje záľuby alebo obľúbené motívy do rámiku na fotky a vytvoríte tak skutočne osobný dizajn, ktorý vám bude srdcu blízky.

Obrazy rôznych veľkostí postavených na klavíri

 

Hra s priestorom

Nemusíte sa zameriavať len na klasický fotorámik, ktorý si položíte na stôl alebo zavesíte na stenu. Dokonca i to, ako a kam ho umiestnite vytvorí netradičný dizajn, ktorý bude obdivovať každá návšteva. Napadlo vám napríklad využiť roh steny alebo rámik na fotky umiestniť “tak trochu s nápadom”?

Interiér bytu, kde je na stene netradičný rám na pripínanie fotografií

 

Koláž s nekonečnými možnosťami

Koláže sú skutočne najobľúbenejším spôsobom, ako vytvoriť originálne miesto pre fotky. Tu neexistujú žiadne obmedzenia. Zvoľte si ľubovoľný podklad alebo motív a do koláže môžete zakomponovať toľko fotografií, koľko sa vám páči. A originálny doplnok na vaše steny je na svete.

Stena interiéru plná rôznych zarámovaných fotografií

Už sa neviete dočkať, kedy si svoj originálny fotorámik zostrojíte a zavesíte na miesto, kde vám zaručene spríjemní každý deň? V tom prípade veríme, že sme vám ponúkli vhodnú inšpiráciu a nielen vaša myseľ, ale i ruky už onedlho budú pracovať na plné obrátky.

Potrebujem vytlačiť fotografie do rámiku
Diskusia 0

Pridať komentár

Pre pridanie komentáru je potrebné sa Prihlásiť alebo Zaregistrovať

Žiadne komentáre