Vytlačte si diplomovku na pamiatku | Printstudio.faxcopy.sk | Printstudio.FaxCopy.sk
.
15.05.2023      Čas čítania: 3 min.

Spomienka na študentské časy: Vytlačte si diplomovku na pamiatku


Čaká vás tlač diplomovky, bakalárky alebo inej záverečnej práce, ktorá súvisí s ukončením štúdia? Skôr, než sa rozhodnete o konečnom počte, ktorý si necháte vytlačiť a zviazať, zastavte sa na moment. Nezabudli ste pripočítať jeden kus navyše?

Po prečítaní nasledujúceho článku spoznáte dôvody, prečo si uchovať jedno vyhotovenie diplomovky na pamiatku.

diplomovka a klobúk na stole

Navýšiť tlač diplomovky znamená myslieť na budúcnosť. 

Vo väčšine prípadov platí, že školy požadujú z dôvodu obhajoby a archivácie dve vyhotovenia. S príchodom jarného počasia tak študenti posledných ročníkov tlačia pohľadom dátum v kalendári smerom naspäť, aby stihli prácu dokončiť a nechať vyhotoviť. Tlač a väzbu si však dnes môžete pohodlne objednať online.

Prezieraví študenti však nezabúdajú pripočítať jeden kus navyše. To taktiež platí aj v prípade, že ste školu ukončili už dávnejšie, ale diplomovú či bakalársku prácu doma vytlačenú a zviazanú nemáte. 

Prečo by ste si mali uchmatnúť jeden zväzok diplomovky, bakalárky, dizertačnej či rigoróznej práce i vy?

K záverečnej práci sa viažu spomienky na štúdium

Hoci sa vám v momente, kedy držíte vytlačenú a zviazanú diplomovku konečne v rukách zdá, že by ste ju istý čas možno radšej ani nevideli, tento stav určite pominie. Časom. Po úspešnej obhajobe tak síce jedna kópia práce zapadne prachom v domácej knižnici, no o pár desiatok rokov si každý rád zaspomína na časy vysokoškolského štúdia. V tej chvíli vám diplomová či iná záverečná práca príde skutočne vhod. Elegantná a reprezentatívna väzba, ktorá zachová jej dôležitosť, iba podčiarkne milé spomienky na štúdium. Minimálne do chvíle, kedy vás nostalgia pochytí opäť.

Záverečná práca poslúži ako zdroj k ďalšiemu štúdiu

Obzvlášť často sa stáva, že študenti vysokoškolského štúdia druhého či tretieho stupňa pokračujú v rozvíjaní svojej bakalárskej práce a po doplnení z nej vzniká diplomová alebo rigorózna práca. Každá zo záverečných prác sa napokon venuje nejakej hypotéze, ktorú sa jej podarí potvrdiť alebo vyvrátiť. Stáva sa tak možným zdrojom pre študentov nižších ročníkov, prípadne dôvodom na odborné diskusie. Prevedenie v pevnej väzbe príde preto aj v tomto prípade vhod. Najmä, ak niekto uprednostňuje klasické knihy pred elektronickou podobou zdrojovej literatúry.

domáca knižnica

Budujete si vlastnú rodinnú knižnicu? Vaša diplomovka v nej nesmie chýbať

Túžili ste mať vždy doma vlastnú knižnicu? Nech už je váš obľúbený žáner akýkoľvek, v oddelení odbornej literatúry nemôže chýbať váš vlastný titul. V pevnej väzbe s ozdobnou potlačou na obálke, pôsobí diplomovka či bakalárka skutočne reprezentatívne. Na čestnom mieste vedľa prác ostatných členov rodiny. Schovávať ju kdesi na zadných policiach v skrinkách by bolo skutočne neprimerané. Najmä, ak si vždy spomeniete na úsilie, ktoré ste na jej dosiahnutie vyvinuli. Vo chvíli, keď na ňu natrafia aj vaši potomkovia, môže byť dokonca inšpiráciou pre mladšiu generáciu. Najmä, ak po čase k tej vašej pripoja svoju.

Diplomovka môže pomôcť aj vo vašom kariérnom živote

Diplomová, alebo iná práca môže byť užitočná aj v rámci profesionálneho rozvoja – môže slúžiť ako ukážka študentských schopností a kvalít pri hľadaní práce alebo pri získavaní finančných grantov pre svoje projekty. 
Diplomovka môže tiež slúžiť ako podklad pre publikovanie vedeckých článkov, ktoré môžu zvýšiť vašu reputáciu v danom odbore.

Hoci dnes celý svet prechádza do online prostredia, existujú veci, ktoré majú hodnotu najmä v hmatateľnej podobe. Takou je, celkom isto, aj diplomová či iná záverečná práca. A to i napriek tomu, že po pandémii koronavírusu môžu školy vyžadovať už len výhradne elektronickú podobu práce. Nič vám nebráni objednať si tlač diplomovky a jej následné viazanie do hrubej väzby pre svoje vlastné potreby.

U nás v Printstudiu navyše umožňujeme prispôsobiť si väzbu záverečnej práce tak, aby bola ešte osobnejšia a originálnejšia. Môžete si vybrať vlastnú farbu, textúru a dokonca aj spôsob väzby a tlače. Tento prístup môže urobiť z diplomovky naozaj osobný a nezameniteľný artefakt, ktorý bude študentovi slúžiť ako pamiatka na celý život. Jedna kópia vašej diplomovej či bakalárskej práce navyše môže tak mať hodnotu nielen ako spomienka na štúdium, ale aj ako zdroj pre ďalšie štúdium alebo profesionálny rozvoj.

V Printstudiu vám s ňou radi pomôžeme, vždy s najvýhodnejšou ponukou.

Chcem diplomovku na pamiatku
NEWSLETTER
Radi by ste sa ako prví dozvedeli o výhodných akciách, súťažiach a zaujímavých foto novinkách? Prihláste sa na odber nášho newslettera.