.
27.06.2018

Prípravy v maturitnom ročníku. To nie sú iba oznámenia a stužková


Niektorí tvrdia, že maturita je len formalita. Iní vravia, že im dala riadne zabrať. Ako pohodlne preplávať maturitným ročníkom? Čo všetko vás čaká a čím je tento ročník iný ako tie doterajšie?

Študentka v knižnici

Maturitný ročník je naozaj iný ako ostatné. Okrem samotnej skúšky dospelosti, váš čaká napríklad stužková, akademický týždeň, prijímacie skúšky na vysokú školu a výber maturitných oznámení. Povinností a radostí bude naozaj viac než dosť. Netreba sa však nechať vyviesť z miery a všetko ľahko zvládnete. Pozrime sa teda, čo vás čaká.

 

Stužková slávnosť – na tú sa nezabúda

Na stužkovú sa naozaj nezabúda. Pre mnohých je prvou veľkou spoločenskou udalosťou. Preto určite nenechajte jej organizáciu na poslednú chvíľu. Na začiatku si vyhliadnite a rezervujte si priestory.

Pri organizácii stužkovej na vás čaká ešte veľa zdanlivých drobností, ako:

  • výber jedla,
  • výzdoba,
  • príprava programu,
  • fotograf a kameraman,
  • ozvučenie, osvetlenie a DJ,
  • výber a nákup stužiek a šerp,
  • príprava tabla,
  • a mnohé iné.

Tip pre nervákov: Pracujte ako tím a počúvajte sa navzájom. Ak prídu malé nezhody, riešte ich spolu a komunikujte. A čo je najhlavnejšie – užite si to. :)

 

Ste maturanti, dajte to vedieť svetu

Maturitným oznámením nielen dávate svetu na známosť, že ste maturant, ale pre mnohých je to pamiatka na tento deň. Verte, že ak si ho po rokoch znova pozriete, vyčaruje vám nostalgický úsmev na tvári.

Pri výbere tvaru, textu či farby sa naozaj medze nekladú. Buďte kreatívni! So samotným grafickým návrhom vám u nás v Printstudiu radi pomôžeme. Aby sme vám túto časť prípravy uľahčili, máme pre vás rôzne zaujímavé balíčky.

 

Výber vysokej školy

Na začiatku sa treba rozhodnúť, či na vysokú školu chcete ísť. Prečo áno a prečo nie, to je už na osobných preferenciách každého z vás. Potom platí, že Google vie všetko! Ľahko nájdete stránky, kde je zoznam vysokých škôl. Okrem toho sú tu dôležité termíny, ale aj uplatnenie absolventov, všetky požiadavky a študijné programy. Jednoducho to, čo potrebujete vedieť skôr, ako sa zodpovedne rozhodnete pre niektorú z možností.

Tip pre zábudlivcov: Termíny podania prihlášky sa na jednotlivých školách líšia. Nezabudnite si všetko dôležité poznačiť do kalendára, diára či mobilu tak, aby ste na nič nezabudli a nič vám neuniklo.

 

Pripravujte sa skôr ako začne akademický týždeň

Týždeň pred samotnými ústnymi maturitami prichádza tzv. akademický týždeň. V tomto období si máte zopakovať všetko, čo ste sa doposiaľ naučili. Nie, maturita nie je to najťažšie, čo vás v živote čaká. Rozhodne sa ju však neoplatí podceňovať. Prípravu je dobré zahájiť dávno pred ňou. Vypracujte si maturitné otázky, opakujte si, učte sa. Počas akademického týždňa si všetko zopakujte, no nezabudnite aj na oddych. Chce to pokoj, rozvahu a mať plán.

 

Drobná rada

Počas učenia skúste meniť miesta. Niektorým vyhovuje učiť sa v parku, na deke pri jazere či v kaviarni. Nájdite si to svoje. Je fajn, ak nie ste stále zavretí len vo svojej izbe.

Maturitný ročník prináša veľa jedinečného a pre niekoho možno stresujúceho. Netreba však podliehať panike. Každoročne zmaturujú tisíce študentov. Tak prečo by ste to nemali zvládnuť práve vy?

Určite si pozrite naše maturitné oznámenia
Diskusia 0

Pridať komentár

Pre pridanie komentáru je potrebné sa Prihlásiť alebo Zaregistrovať

Žiadne komentáre