.
22.01.2020      Čas čítania: 3 min.

Diár na rok 2020: Ako si ho jednoducho vyrobíte doma?


Prekvapil vás začiatok roka 2020 nepripravených?

Nájsť v januári prehľadný kancelársky diár môže byť skutočný problém. Ak ste nenašli presne taký, ako by ste si predstavovali, máme pre vás skvelý tip. Neuspokojte sa sa priemerom... Diár, ktorý bude presne zodpovedať vašim potrebám, si môžete vyrobiť i vy sami. Stačí k tomu niekoľko pomôcok a štipka tvorivej nálady.

Handmade diár na rok 2020 podľa vašich predstáv

Hoci sa vám môže zdať, že urobiť diár je komplikované, opak je pravdou. Zaberie vám to hodinku, nanajvýš dve. A navyše kreatívnou činnosťou dokonale zresetujete svoju myseľ. Pozrite sa ako jednoducho si môžete vyrobiť vlastný diár v štyroch krokoch.

 

1. Premyslite si dizajn handmade diára...alebo aj nie

Niekto sa uspokojí s klasickým čiernym kancelárskym diárom v koženke. Ak na vás však takýto diár pôsobí príliš všedne, je táto úloha pre vás ako stvorená. Videli ste v obchode diár, ktorý sa vám páčil? Alebo presne viete, aké vzory či farby lahodia vášmu oku? Pri výrobe vlastného organizéru môžete experimentovať nielen s dizajnom, ale taktiež s materiálmi či formátom, aký bude váš nový diár mať.

Ak však nemáte žiadnu predstavu, no myšlienka handmade diára sa vám už v prvom momente zapáčila, pokojne tento krok vynechajte. Postačí, ak sa necháte viesť svojou intuíciou a výsledok bude zaručene stáť za to.

 

2. Vyrobte si diár podľa svojho gusta jednoducho a šikovne

Na výrobu vlastného diára alebo plánovača budete potrebovať niekoľko základných pomôcok, bez ktorých sa nepohnete.

Pripravte si:

  • nožnice
  • hrubý papier/kartón
  • lepidlo
  • tvorivú náladu

Ostatné pomôcky si zvolíte podľa toho, z akého materiálu ste sa rozhodli svoje dielo vyrobiť. Pôjde najmä o spôsob, akým ozdobíte jeho obálku a ako vyriešite jeho väzbu.

NÁŠ TIP:

Kartóny, ktoré budú slúžiť ako obalové strany, a zároveň tak diár chrániť, nezabudnite zastrihnúť o 2-3 centimetre dlhšie, než bude samotná výplň (vnútro diára). Zaistíte tým dostatok priestoru pre prípadnú hrebeňovú či tepelnú väzbu z jednej strany a taktiež miesto pre prehľad záložiek na strane druhej.

To, ako budú vyzerať vnútorné strany a samotný obsah vášho ručne robeného diára, záleží len na vás. Okrem klasických šablón na jednotlivé dni, ktoré nájdete napríklad i na internete alebo si ich necháte vytlačiť v vytlačiť v printstudiu, môžete svoj osobný plánovač doplniť o časť poznámky a motivačné ciele. Jednotlivé mesiace či týždne nezabudnite viditeľne oddeliť. Alebo si k nim doplňte obľúbené citáty, vlastné fotky či checklist so splnenými cieľmi.

Nuž a napokon časť, s ktorou sa môžete vyhrať najviac – obal diára.

Kartón alebo tvrdý papier môžete ľubovoľne pokresliť, oblepiť farebným papierom, či látkou. V špecializovaných predajniach a e-shopoch zaoberajúcich sa scrapbookingom dokonca nájdete k tomuto hobby množstvo kreatívnych doplnkov. Papierové výrezy, etikety, pásiky z rôznych materiálov, farebné lepiace pásky, flitre a mnoho iných otvára vašej fantázii dvere do sveta nekonečných možností.

 

3. Zfinišujte svoje dielo

Nad tým, ako napokon diár zviažete, musíte myslieť už na začiatku jeho výroby. Ak sa rozhodnete pre lepenie, pevne prichyťte strany organizéra a obálku k sebe a zafixujte ich niečím ťažším. Pri aplikácii lepidla si dajte pozor, aby ste jednotlivými časťami nehýbali a aby sa lepidlo dostalo všade tam, kde je potrebné strany spojiť.

Jednou z možností, ako spojiť jednotlivé strany a obal nového plánovača je, že si vyberiete už spojený zošit či blok a vami vytvorený obal už len nalepíte na pôvodné obalové strany.

Tou najjednoduchšou a zároveň veľmi praktickou možnosťou, ako časti diára spojiť, je viazanie do hrebeňovky. Ako sme však už vyššie spomenuli, je potrebné nechať okraj, ale i vnútro o niečo širšie. Okrem toho, že má takto zviazaný diár dlhšiu životnosť, bude sa vám v ňom aj ľahšie listovať a zapisovať dôležité udalosti. Viac o výhodách hrebeňovky nájdete v našom nedávnom článku na blogu.

 

4. Nezabudnite svoj DIY diár používať

Podarilo sa? V tom prípade ste si práve sami vyrobili diár na rok 2020, ktorý je skutočne originálny. Nielenže ste si jeho obsah prispôsobili podľa seba, ale vďaka svojej kreativite vlastníte jedinečný kúsok, ktorý inde nenájdete.

Nuž a napokon, aby vaša práca nevyšla navnivoč, nezabudnite svoj handmade diár aj používať. Verte, že s takýmto originálnym kúskom, do ktorého ste vložili kúsok seba, budú aj termíny v roku 2020 menej šibeničné.

 

CHCEM SI DAŤ ZVIAZAŤ SVOJ HANDMADE DIÁR
Diskusia 0

Pridať komentár

Pre pridanie komentáru je potrebné sa Prihlásiť alebo Zaregistrovať

Žiadne komentáre