Máme pre Vás OTVORENÉ predajne FaxCOPY. >> Zistiť viac informácií
.
03.11.2020      Čas čítania: 3 min.

Chcete potešiť klientov? Venujte im firemný tlačený kalendár


Koncom roka riešime, tradične, nielen vianočný ošiaľ v podobe naháňačky za darčekmi pre najbližších. Ak vlastníte firmu, prípadne vás nadriadený poveril touto úlohou, možno práve stojíte pred dilemou s názvom darček pre firmy. Minuli sa vám už nápady ako napríklad diár, pero s logom vašej spoločnosti alebo darčekový kôš? My máme pre vás v talóne jeden skvelý tip – tlačený kalendár s fotkami podľa vášho výberu. Ako naň?

obchodní partneri si odovzdávajú vianočný darček

 

Vymeňte tradičné prezenty za tlačený kalendár. Originálny a praktický darček pre firmy a obchodných partnerov

Nájsť vhodný darček pre firmy, obchodných partnerov či klientov dá niekedy skutočne zabrať. Najmä, ak chcete byť originálny a svojou snahou im tak dokázať, že považujete váš obchodný vzťah za dôležitý.

Každoročne tak hľadáte niečo praktické, čo neskončí zahádzané v najspodnejšej zásuvke a zároveň niečo, kam šikovne zakomponujete aspoň logo vašej spoločnosti. Presne to sú výhody, ktoré v sebe ukrýva kalendár. Je len na vás, či vyberiete stolový alebo závesný, mesačný alebo dvojtýždenný. Mysleli ste si doteraz, že je kalendár s fotkami vhodným darčekom len pre vašich blízkych? Omyl. Vyskúšajte ho tento rok zahrnúť do darčekov pre firmy. Ak navyše vyberiete vhodné fotografie, úspech je zaručený.

 

Ako vyrobiť tlačený kalendár? Spoľahnite sa na hotové šablóny a riešenia, ktoré vám uľahčia prácu

Ešte ste nikomu nedarovali personalizovaný kalendár? V tom prípad vedzte, že to nie je atómová veda. Dnes existujú dostupné a jednoduché nástroje, ako si môžete pomocou jednoduchých šablón kalendáre vyrobiť. Stačí vybrať formát (A4, A3 či dokonca väčšie formáty) a druh kalendára (ročný, mesačný, dvojtýždenný alebo týždenný).

V momente, ako nahráte fotografie a prelúskate sa výberom pozadia či farebných odtieňov, dostáva váš personalizovaný darček pre firmy prvé kontúry. Pri výbere dbajte o celkový vzhľad. V prípade, ak bude tlačený kalendár darčekom pre ľudí z biznisu, odporúčame siahnuť skôr po modernejších a menej osobných dizajnoch, než by ste zvolil napríklad pre svojich starých rodičov. Nasleduje kvalitná tlač a napokon finalizácia – viazanie kalendára.

Ideálnym riešením je spojiť všetky tieto body v jedno a zveriť výrobu kalendára do rúk profíkov. Máte tak istotu, že sa vám do rúk dostane graficky, ale aj funkčne kvalitný produkt.

muž posudzuje kvalitu tlače

To, čomu by ste sa však mali určite vyvarovať, sú nezáživné a nič nehovoriace voľne dostupné fotografie, ktoré si môžete zaobstarať vo fotobanke alebo priamo na internete. Kalendár nimi neozvláštnite, skôr naopak. Jasne ho zaradíte k tým ostatným neosobným firemným darčekom, ktorým chýba výpovedná hodnota. A to by ste predsa nechceli. Zakázané nie sú ani vtipné fotografie z teambuildingov či firemných akcií. Tie však patria najčastejšie do kancelárie kolegov alebo veľmi blízkych biznis partnerov, ktorí sa ich možno aj zúčastnili.

A čo kvalita fotiek? Ak si necháte tlačený kalendár vyhotoviť pomocou vyššie spomínaných šablón, mnohé online editory vás upozornia v prípade, ak je fotografia príliš veľká na spracovanie alebo, naopak, príliš malá a vo výsledku nekvalitná. Nejedna aplikácia dokonca uvádza minimálne rozlíšenie (veľkosť fotografie) priamo v nápovedách, aby boli zábery vo výsledku podľa vášho želania. Vo všeobecnosti však platí, že odporúčané rozlíšenie fotografií je 5 px na 1 mm tlače.

NÁŠ TIP: Nemáte kvalitné fotky? Nemusíte hneď hľadať profesionálneho fotografa. Prečítajte si našich 7 jednoduchých, ako fotiť krajšie fotky pomocou mobilu a hravo zvládnete vyhotoviť nejaké zábery aj sami.

 

Logo či fotka. Využite skrytý potenciál záberov, ktoré urobia darček jedinečným

Dosiaľ sme sa pri firemných darčekoch stretávali najčastejšie s tým, že sa do popredia vyzdvihoval brand. Logo spoločnosti zdobilo každé pero, igelitku, diár či iné klasické darčeky. Každá firma má však svojich top klientov alebo vybraných dodávateľov, či biznis partnerov, pri ktorých dlhoročnou spoluprácou neosobný obchodný vzťah získava prvky priateľstva.

Práve v týchto prípadoch platí, že sú produkty s výstižnou fotkou trefným darčekom, ktorým sa poďakujete za spoluprácu počas celého roka. Napokon, nemusí to byť len tlačený kalendár. Hrnček s potlačou alebo fotomagnetka môžu byť skvelou alternatívou. Máte takých fotiek viac? V tom prípade vyskúšajte vskutku originálny koncoročný prezent – profesionálnu koláž fotografií. Tie najlepšie momentky a zábery, ktoré necháte vytlačiť, vytvoria darček, ktorý zaručene váš vzácny obchodný partner od nikoho iného nedostane.

koláž obrazov na stene

Koláž fotiek sa bude skvele vynímať aj v kancelárii nadriadeného či majiteľa firmy, ktorému by takto zamestnanci radi prejavili vďaku za vedenie tímu. Nuž, a ak pracujete v obľúbenom open office, presne takáto koláž fotografií by nemala na stenách chýbať. Ako koncoročný darček ju môže nechať vyhotoviť, naopak, nadriadený, ktorý si prácu a súdržnosť svojho tímu váži.

Práve toto sú totiž darčeky pre firmy, obchodných partnerov či kolegov, ktoré vytvárajú dobré a srdečné zázemie aj pre ďalšiu spoluprácu a obchodné vzťahy.

Chcem vytlačiť fotky na koláž
Diskusia 0

Pridať komentár

Pre pridanie komentáru je potrebné sa Prihlásiť alebo Zaregistrovať

Žiadne komentáre