.
26.09.2019      Čas čítania: 3 min.

Ako zvládnuť posledný ročník na strednej?


Stredoškoláci, gymnazisti a všetci tí, ktorých práve čaká posledný ročník, si už isto brúsia zuby na niekoľko zlomových momentov, ktoré ich tento rok zaručene neminú. Niektoré očakávajú tak trochu s obavami, iné, naopak, s neskrývaným nadšením.

Na ktoré udalosti sa musia stredoškoláci v maturitnom ročníku pripravovať už od prvých septembrových dní tak, aby nebol ich posledný rok v škole nepríjemnou spomienkou?

Mladí študenti kráčajúci po ulici po skončení školského vyučovania

Najdôležitejšie udalosti v maturitnom ročníku

Už nadpis napovedá o tom, aké prídavné meno sa bude v ich ústach skloňovať najčastejšie. Maturita. Tú možno zaradiť k tým obávanejším bodom programu. Predtým, než prvú skúšku života zložia, označia maturanti svoje hrude zelenou stužkou. Tí, ktorým sa bude za školou cnieť a plánujú v štúdiu pokračovať, stihnú dokonca aj prihlášky na vysoké školy.

Premýšľate práve aj vy nad tým, ako v poslednom ročníku preplávať s tým najlepším možným skóre vo svoj prospech? Na mieste je celkom určite plánovanie a dobrý time management. Tie napokon využijete aj v budúcom zamestnaní alebo štúdiu na vysokej škole. Nie nadarmo sa totiž vraví, že maturitný ročník je prípravou na reálny život.

Stužková a maturitné oznámenia

Na začiatok jedna milá povinnosť. Maturitné oznámenia máte už vyriešené? Vtipná alebo nostalgická fotka na originálnom maturitnom oznamku je základ. Chýba vám inšpirácia? Určite sa pozrite na tieto skvelé tipy. Ak máte, naopak, v hlave super nápad, stačí nájsť firmu, kde ho zrealizujú presne podľa vašich predstáv. Stačí doplniť motto a nápaditý text, a voilá, dokonalé maturitné oznámenie je na svete.

Študenti, ktorí sa dobre bavia na svojej stužkovej

Cez zimu sa celkom isto zachová v pamäti stužková. Dievčatá v najnovších trendoch spoločenských šiat a chlapci v oblekoch ako vystrihnutí z katalógu. Originálny program, tak trochu spomienok na spoločne strávené chvíle v školských laviciach... a potom neviazaná zábava, ktorá doznie na tradičných dozvukoch. Celkom príjemné, hneď na začiatok. Nemyslíte?

Prihlášky na vysokú a maturita

Po tých príjemných bodoch programu prichádzajú na rad aj tie z druhého súdka. Povinnosti. Ak ste sa rozhodli v štúdiu pokračovať, celkom isto nezabudnite včas podať prihlášku na vysokú školu. Nechať si to na poslednú chvíľu sa skutočne nikomu ešte nevyplatilo.

Príprava na maturitu je čosi, na čo by ste mali myslieť sústavne. Keďže pripraveným šťastie praje, celkom iste nadobudnete pevnú pôdu pod nohami, ak si maturitné otázky vopred sami vypracujete. Predbehli vás šikovnejší spolužiaci? Dajte si aspoň záležať na tom, aby ste sa k nim nedostali po prvý raz počas akademického týždňa.

Koncoročná bodka

Tá predsa nesmie chýbať. Hoci eufória z úspešne absolvovanej maturitnej skúšky nie je už taká čerstvá, zaslúžite si ju, i keď o pár týždňov neskôr. Naplánujte si výnimočný koncoročný výlet a oslávte so spolužiakmi posledné spoločne strávené chvíle skôr, než sa rozpŕchnete do sveta. Hoci platí, že tie pravé priateľstvá nerozdelí vzdialenosť ani čas, vrátiť späť sa nedá ani jeden moment.

Kamaráti zo strednej školy sediaci vedľa seba v objatí

Chcem vytlačiť maturitné oznámenia online

 
Diskusia 0

Pridať komentár

Pre pridanie komentáru je potrebné sa Prihlásiť alebo Zaregistrovať

Žiadne komentáre