.
05.12.2019      Čas čítania: 3 min.

Ako vybrať vhodný darček pre obchodného partnera a TOP klientov + originálne tipy na darček


Koniec roka sa blíži a to je často ten správny čas na to, aby sme sa svojim obchodným partnerom, verným zákazníkom či TOP klientom poďakovali za prejavenú dôveru a spoluprácu.

Riešite každoročne dilemu, aký darček vybrať? Inšpirujte sa našimi tipmi. Pero s logom vašej spoločnosti alebo darčekový kôš so zrnkovou kávou predsa už tak trochu vyšli z módy.

Muž a žena si medzi sebou vymieňajú darček zabalený v hnedom papieri

 

Každoročná dilema – darčeky pre klientov a partnerov tentokrát trochu inak

Skôr, než sa zamyslíte nad vhodným prezentom, stojíte zrejme pred otázkou, komu ho vlastne poslať. Často sa vám pri spisovaní zoznamu vytvorí dokonca niekoľko skupín, ktorým by ste chceli prejav vďaky, prípadne novoročné prianie adresovať. Podľa toho, či sa jedná o verných zákazníkov, klientov s najväčším odberom za uplynulý rok alebo obchodných partnerov, ktorých spolupráca je pre vás kľúčová, môžete zvoliť aj druh darčeku.

Zabudnite na igelitku s logom vašej firmy

Malá rada na úvod. Tradičné reklamné a prezentačné darčeky, ktoré prezentujú vašu firmu, sú už skutočne prežitkom. Najmä, ak sa jedná o obchodného partnera, s ktorým plánujete spoluprácu aj v najbližšom období. V prípade, ak sa vám vytvorila väčšia množina tých, ktorých plánujete obdarovať (napríklad zákazníkov, ktorých rátate na stovky až tisícky), je drobnosť v podobe praktického darčeka na mieste. S tým logom to však nepreháňajte ani v tomto prípade. Vtipný nápad alebo pozitívne motto urobia zaručene lepší dojem, než potlač firemným logom cez celú plochu predmetu.

Tipy na originálne darčeky pre obchodných partnerov a kľúčových klientov

Originálna pochutina

Na našom trhu nájdete v dnešnej dobe neskutočné množstvo pochutiniek, ktoré navyše nesú prívlastok handmade. Tak máte zaručené, že ide skutočne o originál. Vďaka nim môžete tento rok vsadiť na ručne vyrábanú čokoládu, výberové pralinky, originálne cupcakes, cukrovinky alebo chutné medovníky s nápaditým dizajnom, domáci med priamo od včelára, či netradičné džemy s prímesou alkoholu.

Výnimočný alkohol

Ak ste sa rozhodli zainvestovať o niečo viac, na mieste je vždy výberový alkohol, medailové víno alebo novinka v podobe obľúbeného remeselného piva. V tomto prípade sa zamerajte na skutočne kvalitné kúsky, ktoré si váš klient alebo firemný partner v regáloch nákupného centra tak ľahko nekúpi.

Darčeková fľaša vína zabalená vo vrecovine s ozdobnou mašľou

Praktická drobnosť

Je vhodná pre verných zákazníkov, ktorých je o niečo viac, avšak stále im chcete venovať zvýšenú pozornosť. Skúste sa poobzerať po niečom, čo skutočne využijú a neskončí to na dne zásuvky pracovného stola. Vhodná je napríklad selfie tyč, sada pier, hrnček s originálnou potlačou, kalendár a podobne.

Zážitok alebo darček s nápadom

Darujte tým “naozaj kľúčovým” partnerom niečo, čo si v obchode zadovážiť nemôžu. Tentokrát to chce nápad. Skvelým tipom sú zážitkové poukazy alebo služby, ako napríklad masáž priamo v jeho pracovisku (obľúbené office masáže).

Alebo vsaďte na originálny darčekový kôš s vybranými pochutinami, ktorý sami naaranžujete. S príznačným názvom Na upršané pondelky, Na prežitie počas PN-ky, alebo Na povzbudenie pred novým projektom si ich zaručene získate.

Zľava/poukaz na vaše produkty a služby

To, čo skutočne poteší a reálne aj využije väčšina vašich odberateľov alebo zákazníkov je nejaká forma zľavy na vaše produkty, prípadne služba ako bonus. Zároveň tak klientov motivujete k ďalšiemu nákupu. Praktickým spôsobom, ako tento darček urobiť zároveň jedinečným, je forma potlačenej plastovej kartičky, ktorá nepôsobí lacným dojmom.

Darčekový kôš vhodný pre verných klientov alebo top biznis partnerov

NÁŠ TIP: Viac nápadov, ako môžete plastové kartičky využiť vo svojej firme a ako môžu pomôcť vášmu biznisu, nájdete v staršom článku na našom blogu.

Našli ste v našom článku vhodnú inšpiráciu na darčeky pre obchodných partnerov alebo svojich TOP klientov? Veríme, že aj vďaka nim tento rok v ich očiach zabodujete a toto milé gesto pomôže vašim pracovným aktivitám a novým obchodom v nasledujúcom roku.

Chcem si dať vyrobiť plastové karty
Diskusia 0

Pridať komentár

Pre pridanie komentáru je potrebné sa Prihlásiť alebo Zaregistrovať

Žiadne komentáre