Spojte inovácie s tradíciou: Prečo staviť na vizitku s QR kódom? | Blog
.
14.07.2022      Čas čítania: 3 min.

Spojte inovácie s tradíciou: Prečo staviť na vizitku s QR kódom?


Vizitka s QR kódom dnes nie je ničím netradičným. Tí, ktorí pochopili, aké možnosti v sebe ukrýva toto spojenie offline a online sprostredkovania informácií, využívajú maximum výhod vizitiek. Zaujíma vás, aké sú to a ako si môžete vytlačiť vizitky s QR kódom aj vy?

vizitka s QR kódom

 

QR kód dáva vizitke nový rozmer. Využite ho naplno

Aj s príchodom inovácií a marketingových trendov za uplynulé desaťročia si vizitky držia svoje neochvejné miesto. Ako hlavný nositeľ informácií o osobe, značke alebo spoločnosti slúžia na výmenu a zachovanie kontaktu pre druhú stranu. Hoci je dnes bežné, že prvý kontakt v obchodných alebo pracovnoprávnych vzťahoch prebieha prostredníctvom online médií (e-mail, video call a pod.), vizitky z módy nevyšli.

Malý formát v sebe ukrýva všetko podstatné, čo o vás nový klient alebo obchodný kontakt potrebuje vedieť. Ak sa k tomu pridá nápadný štvorčekový kód, studnica informácií, ktoré vizitka nesie, môže byť nevyčerpateľná.

 

Čo je QR kód a ako ho vytvoriť, aby sa stal súčasťou vizitky?

QR – Quick Response kód je usporiadanie malých štvorčekov (najčastejšie čiernej a bielej farby), ktoré v sebe nesú zakódovanú informáciu. QR kódy sa vo veľkom využívajú na obaloch produktov, na plagátoch alebo letákoch, pri rôznych hrách alebo akomkoľvek spôsobe printovej komunikácie a reklamy. Vizitky tak nie sú žiadnou výnimkou.

QR kódy čítajú špeciálne aplikácie (čítačky QR kódov) v našich smartfónoch alebo počítačoch. Takúto čítačku má zariadenie buď už v rámci svojej základnej výbavy, alebo je možné inštalovať si aplikáciu na jeho dešifrovanie. Ako ho však vytvoriť?

Aj v tomto prípade platí, že vám postačí jednoduchý program/aplikácia, ktorá vystupuje ako generátor QR kódov. Za pár sekúnd si vyberiete základné parametre (aký typ kódu chcete vytvoriť), prípadne jeho farbu a následne doplníte údaje a informácie, ktoré má niesť a zašifrovaná správe v podobe spleti štvorčekov je na svete. Takýto QR kód si následne stiahnete v podobe obrázka (veľkosť vyberajte podľa toho, kam chcete QR kód umiestniť) alebo priamo vytlačíte, ak takúto možnosť generátor ponúka.

Ak sa jedná o vizitky, obrázok kódu v digitálnej podobe následne použijete v grafickom návrhu vizitky a pokiaľ sa vám nechce čakať v rade alebo vyhľadávať najbližšie copycentrum, jednoducho odošlete vizitky s QR kódom na tlač online, Hotové vám ich doručí kuriér alebo si ich môžete vyzdvihnúť podľa výberu osobného odberu pri objednávke.

 

Čo všetko môže QR kód na vizitke obsahovať?

Premýšľate, čo by ste napríklad mohli do QR kódu na vizitke zakomponovať? V prvom rade sú to rozšírené informácie, ktoré sa na jej zmenšený formát nezmestia. Alebo doplňujúce informácie, ktoré nepotrebujú vedieť všetci, ktorí s vašou vizitkou prichádzajú do kontaktu.

Tak napríklad:

 • otváracie hodiny prevádzky
 • odkaz na webovú stránku
 • denné menu reštaurácie
 • video
 • odkaz na Facebook fanpage alebo iné sociálne siete
 • sms správu
 • automatický záznam udalosti v kalendári
 • mapu
 • GPS súradnice
 • informácie o možnostiach pripojenia
 • platobný príkaz
 • a iné

 

Možností je naozaj veľa. A je škoda ich nevyužiť vo váš prospech. Rozšírený obsah vďaka QR kódu tak robí z vašej vizitky skvelý nástroj, ako ponúknuť viac informácií, nasmerovať potenciálnych zákazníkov na váš web alebo priamo produkt v e-shop. Dokonca ich tak môžete zabaviť v celku unikátnou formou.

QR kód v mobile

 

Výhody vizitiek s QR kódom

Dôvody, prečo umiestniť QR kód na vizitku, hovoria jednoznačne v jeho prospech. Vďaka unikátne šifrovanej informácii sa tak vizitka stáva modernejšou a dokáže jednoduchou a účinnou formou premostiť z offline do online sveta. Toto inovatívne riešenie možno zaberie kúsok miesta na tlačenej vizitke, avšak pridaná hodnota, ktorú prináša rozhodne preváži. Navyše vás vytvorenie QR kódu nič nestojí a vďaka informáciám vyššie ho zvládne naozaj každý.

Nasmerujte svojich potenciálnych obchodných partnerov alebo zákazníkov k informáciám, ktoré by ste im chceli zdeliť. Vďaka vizitkám s QR kódom to dokážete rýchlo a bez zbytočných nákladov. Viac tipov, ako vyrobiť vizitky sme pre vás spísali v článku s návodom, ako na to. Poslednou bodkou, aby boli vaše nové vizitky dokonalé, je kvalitná tlač.

Vytlačiť vizitky s QR kódom
NEWSLETTER
Radi by ste sa ako prví dozvedeli o výhodných akciách, súťažiach a zaujímavých foto novinkách? Prihláste sa na odber nášho newslettera.