Pečiatky, diplomovky, vizitky, veľkoplošná tlač, tlač fotografií | Printstudio.FaxCopy.sk
.

Hodnotenie produktu

Komentáre

Denisa

Tlac vizitiek je velmi nekvalitna, farby su vsetky velmi do oranzova. Na mojich vizitkach bola podstatna farba - hneda a jej odtiene. Vsetky su zliate do oranzovej. Vizitky, z toho isteho navrhu som si dala tlacit aj v inej firme a farby su presne take ako na navrhu, takze problem v mojom navrhu nebol. Ak Vam zalezi na vizuale a spravnej farebnosti, tak urcite neodporucam.

Karol Dittinger

Dobrý deň, dobrý deň, mrzí ma, ak nastal pri tlači vizitiek problém, spôsobilo ho však naozaj dodanie nevhodného podkladu pre tlač - súbor na tlač ste poslali vo farebnej schéme RGB, čo nie je vhodné pre bežnú tlač, RGB súbory sú vhodné skôr pre prezeranie na monitore, iné podobné prezentácie, nie však tlač na digitálnych strojoch pracujúcich z princípu v systéme CMYK (to platí pre akúkoľvek tlač na digitáloch, nie iba v našej firme). Grafik pri tlači síce súbor pri spracovaní skonvertoval automaticky do CMK-u (čo je pre digitálnu tlač nevyhnutné, bez toho sa to technicky nedá spracovať), tento krok však s Vami nekonzultoval a spracoval úpravu bez Vášho odobrenia. Konverzia farebnej schémy RGB do CMYK je bohužiaľ vždy z princípu stratová a farebný priestor CMK-u je obmedzenejší, ako priestor RGB, čo sa pri niektorých farbách (napr. práve Vaša hnedá) môže prejaviť aj viditeľne. V takomto prípade ale určite grafik nemal súbor spracovať, mal Vás kontaktovať, vysvetliť problém a následne postupovať pri prípadnej úprave (konverzii) iba po dohode s Vami alebo zákazku odmietnuť. Budeme Vás kontaktovať za účelom doriešenia problému, prípadne vrátania peňazí za nepodarenú zákazku, nakoľko podľa pôvodného zadania ju nie je možné po technickej stránke (bez konverzie do CMYK-u) bezo zbytku vybaviť.   Karol Dittinger FaxCopy, a.s.  

NEWSLETTER
Radi by ste sa ako prví dozvedeli o výhodných akciách, súťažiach a zaujímavých foto novinkách? Prihláste sa na odber nášho newslettera.